O nás
Naše školička

Naše mateřská škola je sedmitřídní škola pavilónového typu. Je situována blízko náměstí, přesto v klidové zóně v zástavbě rodinných domků na kraji obce Borovany. 

Součástí školy je školní jídelna. Naše kuchyně v posledních pár letech prošla celkovou modernizací a je zde připravována kvalitní a pestrá strava pro děti a zaměstnance školy.

Naše škola je obklopena velkou zahradou, která je rozdělena na několik částí dle jejího využití a charakteru. Zahrada se v posledních letech rozrostla hned o dva velké pozemky a prošla velkými změnami.  Na zahradě jsou zbudované prolézačky, klouzačky, kolotoče a houpačky. V dolní části zahrady se neustále buduje přírodní zahrada s lesíkem a loukou. Zde mají děti možnost se seznamovat s přírodou, životem v trávě, pěstováním zeleniny, květin a bylin. Dále je tu dostatek prostoru k učení, ale i k volnému pohybu a hrám. 

V roce 2017 byl byl vybudován menší keramický ateliér, který využíváme při práci s keramickou hlínou a seznamuje tak děti se základy keramiky. Ve škole máme vlastní pec. 

Naše škola má k dispozici také školní prádelnu.  

V letošním roce budeme druhým rokem využívat nově postavené dopravní hřiště u základní školy, na kterém probíhá pravidelná výuka našich dětí. Naše škola je vybavena kvalitními a certifikovanými koly, odstrkovadly, koloběžkami a helmami pro maximální bezpečnost dětí.